Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Warsztaty „Pokochać siebie”

love 1125204 1280Pomimo tego, że w Piśmie Świętym, na różnych konferencjach czy podczas kazań tak wiele jest treści mówiących o miłości, wielu z nas ma poważny problem, aby zrealizować w praktyce drugie przykazanie miłości: „Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego”. Problem ten wynika głównie z faktu, że nie potrafimy właściwie kochać siebie, aby później móc prawidłowo obdarowywać miłością inne osoby, ale też przyjmować od nich miłość. Nie potrafimy, bo rzadko kiedy jesteśmy uczeni tego jako dzieci, a potem w dorosłym życiu to więcej mówimy o miłości niż zwracamy uwagę na to czy, jak, kiedy jest ona obecna w naszym życiu.

Jest wielką sztuką, a nie egoizmem, pokochać siebie. Pokochać takimi jakimi jesteśmy z całym dobytkiem naszych zalet i wad. Pokochać w pełni świadomie, celebrując tę miłość. Gdy rozmawiam z ludźmi i zadaję pytanie: Czy kocha Pan/i siebie? to często widzę zmieszanie na twarzy i słyszę słowa „no tak, raczej tak”. Brzmi to w taki sposób, że mam przypuszczenie, iż osoba uważa, że wypada w taki sposób odpowiedzieć, choć nie jest to prawda, bo wcale nie ma w sobie tej miłości.

Czas pandemii i przymusowego zamknięcia w domach wcale nie sprawił, że w większym stopniu zainteresowaliśmy się sami sobą, że zaczęliśmy inwestować we własny rozwój, dbać więcej sami o siebie. Przybyło nowych obowiązków, inni członkowie rodziny skutecznie wepchnęli się ze swoimi potrzebami na pierwszy plan. Ograniczyła się też możliwość „robienia czegoś dla siebie” poza domem. Nie chcę jednak powiedzieć, że w ogóle nie było takich osób, które czas pandemii wykorzystały dla własnego rozwoju.

 Dlatego i tych, którzy do tej pory nie myśleli o pokochaniu siebie, tych, którzy odstawili siebie na boczny tor w pandemii, tych, którzy chcieliby pogłębić i rozszerzyć to, co sami zrobili oraz wszystkich, których zainteresuje temat zapraszam na cotygodniowe poniedziałkowe spotkania o godzinie 18.45 w sali św. Wojciecha (wejście od parkingu). Pierwsze spotkanie planowane jest na poniedziałek 11.10.2021 r. Całość obejmuje 8 spotkań. W przypadku ponownego wprowadzenia ograniczeń pandemicznych spotkania będą odbywały się online.   

Urszula Sokal

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00   - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

 Biuro parafialne:

 

Poniedziałek
nieczynne

Wtorek
16:00 - 17:00

Środa
16:00 - 17:00

Czwartek
16:00 - 17:00

Piątek
16:00 - 17:00

Sobota
10:00 - 11:00Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec