Zakaz picia z konewki!

toddlerKto wydał ten zakaz? Kogo obowiązuje? Co proponuje się nam w zamian?

Na te pytania odpowiedź otrzymamy już w niedzielę. Szerzej temat będzie potraktowany w następne dni, gdyż to czas rekolekcji parafialnych. Prowadzić je będzie znany nam jako nasz niedawny wikariusz ks. Marcin Piotrowski.

Warto zaplanować czas rekolekcji, czas zastanowienia się nad sobą i nad swoim życiem. Zatrzymać się na chwilę, wyciszyć i zamyślić. Spotkać Boga i spotkać się sam na sam ze sobą. Niech to będzie czas kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi.

Oczywiście nie będzie nam łatwo stać się lepszymi po godzinie lub po kilku godzinach nauk rekolekcyjnych. W ciągu kilku chwil nie da się naprawić całego duchowego rozgardiaszu. To jest praca na całe życie. Ale warto od czegoś zacząć, warto w tych rekolekcyjnych dniach postawić sobie odważne pytania:
Czy ja mam jeszcze wiarę? Czy jestem w stanie uwierzyć jeszcze więcej Bogu i mocniej Mu zaufać? Czy kocham Go ze wszystkich sił, wszelkim myśleniem i całym sercem? Czy ja się jeszcze modlę? Czy potrafię rozmawiać z Bogiem?

W czasie rekolekcji wielkopostnych warto także usłyszeć lub przeczytać coś, co pomoże inaczej myśleć, zobaczyć bliźniego i z nim się pojednać. Same zaś rekolekcje mają dodać sił, odwagi, otuchy i nadziei, aby pójść pod krzyż i zobaczyć Ukrzyżowanego. Podczas rekolekcji wielkopostnych trzeba „załatwić” wiele spraw nie tylko z Bogiem, ale i ze współmałżonkiem, z rodzicami, z dziećmi i bliźnimi. Rekolekcje są po to, aby wyprostować to wszystko, co skomplikowane i poplątane w naszym życiu, inaczej zmarnujemy dni, które zostały nam dane na uleczenie duszy.

Nie zmarnujmy czasu od niedzieli 21 marca 2021 do środy 24 marca. Spotkajmy się na naukach w kościele lub w Internecie.

 

Tekst oparty na słowach o. Dariusza W. Andrzejewskiego CSSp