Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

ekumeniaTydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywa się co roku między 18 a 25 stycznia. Termin ten został zaproponowany w 1908 r. przez pioniera ruchu ekumenicznego, Paula Wattsona z USA, aby obejmował czas między dniem wspominającym św. Piotra, a dniem upamiętniającym nawrócenie św. Pawła.


To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. W tym roku będzie on przebiegał pod hasłem "Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.

W naszej diecezji będziemy modlić się czasie tej Oktawy o jedność uczniów Chrystusa w Jego Kościele w skromniejszej niż zazwyczaj oprawie. Ekumeniczna modlitwa śpiewem Akatystu odbędzie się w sobotę 23 stycznia na Świętej Górze Polanowskiej, zaś w niedzielę 24 stycznia o godz. 19 na nabożeństwo ekumeniczne zaprasza parafia św. Michała Archanioła w Świdwinie.

Ze względu na sytuację wywołaną COVID-19 odbędzie się tylko jedno wspólne nabożeństwo w Darłowie w parafii ojców franciszkanów - 25 stycznia - w święto Nawrócenia św. Pawła.

Choć wspólnotowa modlitwa o jedność chrześcijan ma charakter uprzywilejowany, to jednak chrześcijanin może i powinien także oddawać się osobistej modlitwie w intencji jedności chrześcijan. Pomocą w modlitwie służyć mogą materiały zamieszczone na stronie www.ekumenia.pl

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
13:30  
15:00  
18:00  - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

 Biuro parafialne:

 

wtorek - piątek
16:00 - 17:00

sobota
10.00 - 11.00


Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec