Anielski orszak niech Twą duszę przyjmie...

s FranciszkaZ ogromnym żalem przekazujemy wiadomość, ze Ojciec Niebieski wezwał do siebie siostrę M. Franciszkę Orzeł ISSM (ur. 7.01.1954 r.). Zmarła 4 stycznia 2021 r. w Szpitalu Pulmologicznym w Bydgoszczy po dwóch tygodniach walki z COVIDEM.

S. Franciszka była Przełożoną Prowincjalną Polskiej Prowincji Sióstr Szensztackich przez 12 lat. Po zakończeniu kadencji objęła stanowisko Siostry Przełożonej na placówce w Koszalinie przy ul. Zielonej, którą pełniła przez 6 lat (2010 – 2016). Obecnie przebywała na placówce w Bydgoszczy.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 9 stycznia br. (sobota) o g. 11.00 w kaplicy Domu Prowincjalnego w Otwocku - Świdrze. Ciało śp. s. Franciszki zostanie złożone na Cmentarzu Komunalnym w Otwocku w kwaterze Instytutu Szensztackiego.

Planowana jest transmisja online z Mszy św. pogrzebowej, dokładne informacje (linki) na stronie internetowej www.siostry.szensztat.pl.

W Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. s. M. Franciszki Orzeł w poniedziałek 18 stycznia o godz. 18.00.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...