Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kolędowanie w pandemii

koleda fotoDrodzy Parafianie!

Chciałbym Was serdecznie zaprosić na spotkanie kolędowe. Kolęda w znaczeniu wizyty duszpasterskiej to zwyczaj nawiedzania przez księży swoich parafian, wywodzący się z tradycji średniowiecznej. Zwyczaj ten ma swoją genezę w tekście ewangelijnym opisującym rozesłanie uczniów: „Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was”.

        Obecna sytuacja epidemiczna spowodowała zmianę formy przebiegu tegorocznej kolędy. Zamiast tradycyjnego spotkania w domach zapraszamy do naszego kościoła mieszkańców poszczególnych ulic na Mszę o 18.00, która będzie odprawiona w ich intencji; po Mszy nabożeństwo zawierzenia rodzin z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

        Choć jesteśmy przyzwyczajeni do odwiedzin duszpasterza w naszych domach, to tegoroczna forma kolędy może nam jeszcze lepiej uświadomić istotę tego spotkania. Wartość kolędy ma nade wszystko wymiar duchowy i polega na przyjęciu do swego serca, do swojej rodziny i do całego życia obecności Chrystusa.

        Proszę o przyniesienie w swoim naczyniu wody, którą kapłan poświęci podczas Mszy świętej – po powrocie do domu poświęconą wodą będziemy mogli pokropić swój dom. Plan kolędy umieszczony jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

                                                                                              duszpasterze Parafii pw. św. Wojciecha

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
13:30  
15:00  
18:00  - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

 Biuro parafialne:

 

wtorek - piątek
16:00 - 17:00

sobota
10.00 - 11.00


Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec