Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Tydzień św. Krzysztofa

miva 2020W niedzielę 19 lipca 2020 r. pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa” rozpoczyna się XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa i „Akcja św. Krzysztof”. Kolejny raz organizacja MIVA Polska (Mission Vehicle Association, czyli Stowarzyszenie/ Organizacja na rzecz misyjnych środków transportu) zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 grosz na środki transportu dla misjonarzy. W tym roku tydzień św. Krzysztofa potrwa do 26 lipca. Tego dnia w naszej parafii po każdej Mszy św. błogosławione będą pojazdy naszych Wiernych.

W Dzień św. Krzysztofa na Jasnej Górze odbędzie się specjalna modlitwa za wszystkich kierowców i podróżujących misjonarzy na całym świecie. W ramach akcji MIVA Polska będzie apelować do kierowców, by podziękowali za szczęśliwe przejechane kilometry, a w duchu wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry, za opiekę Bożą na drodze, wsparcie i ochronę św. Krzysztofa, patrona akcji, podarowali swój grosz na pojazdy misyjne.

Wśród zakupionych pojazdów znajdują się nie tylko samochody, ale i motocykle, rowery, łodzie, silniki do łodzi, a nawet wózki inwalidzkie, ambulanse do szpitali czy motocykle do ośrodków zdrowia, umożliwiające lekarzom dotarcie do chorych. Jest to szczególnie potrzebne w czasie pandemii.

W zeszłym roku MIVA Polska zrealizowało 91 projektów, w ramach których zakupiono ponad 300 pojazdów dla misjonarzy w 34 krajach świata. Pojazdy są jednym z najważniejszych narzędzi na misjach, które zapewnia komunikację i kontakt z ludźmi. Przy odrobinie chęci możemy pomóc misjonarzom udawać się w dalekie strony, by być obecnym wśród ludzi, pomagać im, dawać świadectwo wiary, głosić Ewangelię i nauczać.

Z okazji Tygodnia św. Krzysztofa MIVA Polska przypomniała opracowany przez siebie Dekalog Kierowcy. Oto jego treść:

“Jesteś kierowcą na drodze i nie jesteś na niej sam. Ponad wszystkim jest Pan Bóg Twój, więc zawsze o tym pamiętaj:
1. Nie będziesz egoistą na drodze,
2. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi,
3. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu św. Krzysztofa, kiedy wyruszasz w drogę – umiej też podziękować,
4. Szanuj pieszych,
5. Nie zabijaj – bądź trzeźwy,
6. Zapnij pasy – będziesz bezpieczny,
7. Nie bądź brawurowy w prędkości,
8. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo,
9. Pomagaj potrzebującym na drodze,
10. Przestrzegaj przepisów drogowych, szanuj pracę naszej policji”.

 

materiał wg eKAI.pl

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
13:30  
15:00  
18:00  - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

 Biuro parafialne:

 

wtorek - piątek
16:00 - 17:00

sobota
10.00 - 11.00


Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec