Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Socialmedia pmTrzynaste spotkanie synodalne

Na kolejnym spotkaniu zespołu synodalnego zajmiemy się tematem KOŚCIÓŁ A MEDIA.
Jak ważne w naszym życiu są media nie trzeba nikogo uświadamiać. Oprócz tego, że opisują nam świat, potrafią go również kreować, niekiedy wypaczając prawdziwy obraz. Wiele obszarów życia znamy tylko z mediów.

Dotyczy to również Kościoła. Dla wielu ludzi jedynym znanym im Kościołem jest ten pokazywany przez media. Chcąc skutecznie docierać z Dobrą Nowiną do człowieka ukształtowanego przez media, Kościół musi umiejętnie z nich korzystać, a obowiązkiem wiernych jest wspieranie tych mediów i używanie ich.

Zastanówmy się:

• W jaki sposób media wpływają na nasze codzienne życie?
  • W czym media nam pomagają, a w czym przeszkadzają?
  • Co z życia naszej parafii mogłoby interesować media?
  • Które media moglibyśmy zainteresować naszymi sprawami?
  • W jaki sposób można by w ciekawy sposób informować o tych sprawach?
  • Jak oceniasz obecność naszej parafii w Internecie?
  • Czy znasz stronę internetową diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i z niej korzystasz?
  • Z jakich mediów katolickich korzystasz?
  • Czy znasz media diecezjalne (Gość Niedzielny, Radio Plus, Dobre Media) i z nich korzystasz? Jak oceniasz ich funkcjonowanie?
  • Jak można by w naszej parafii promować media diecezjalne?

Odpowiemy sobie na te pytania podczas spotkania synodalnego w środę 17 czerwca 2020 r. po wieczornej Mszy św.

Jeśli ktoś ma obawy przed spotykaniem się w kościele (zachowamy wszelkie wymogi sanitarne!), a chciałby podzielić się przemyśleniami, może to również uczynić pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

/na podst. materiałów synodalnych/