Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Konferencja formacyjna Żywego Różańca

kdkaWobec poluzowania obostrzeń stosowanych w związku z koronawirusem członkowie Żywego Różańca spotkali się na kolejnej konferencji formacyjnej prowadzonej przez opiekuna wspólnoty- ks. Proboszcza. Osnową spotkania były słowa św. Mateusza „Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie”.

Choć zdeklarowani jesteśmy jako wierni wyznawcy Chrystusa, uzmysłowiliśmy sobie, że i nam zdarza się oddawać pokłony innym bogom. Jeśli nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, kto lub co jest tym bożkiem, warto przyjrzeć się naszej hierarchii wartości i rzeczy: temu, co dla nas ważne, do czego lub kogo jesteśmy przywiązani. Gubiąc miarę w naszym przywiązaniu, pozwalamy się zniewolić rzeczom czy ludziom.

Zniewolenia mogą dotyczyć zarówno materii, jak i ducha. Dla jednego z nas najważniejsza w życiu jest praca, dla innych bogactwo, sława, a dla kogoś nadmierne przywiązanie do dzieci, do rodziców… Jak rozpoznać nasze zniewolenie? Wystarczy przyjrzeć się sobie: jeśli często towarzyszy mi stres, napięcie, dojmujący smutek, należy przyczynę tego stanu połączyć z mocnym uwiązaniem do tego, co jawi nam się ważnym w życiu, a co w rzeczywistości jest ulotne jak wszystko, co ziemskie. Rozeznanie ułatwi nam przeanalizowanie naszej modlitwy- śledzenie własnych uporczywych myśli i pragnień kierowanych do Boga wskaże, co jest naszym zniewoleniem. I takie właśnie zadanie domowe na najbliższy miesiąc otrzymaliśmy!

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
13:30  
15:00  
18:00  - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

 Biuro parafialne:

 

wtorek - piątek
16:00 - 17:00

sobota
10.00 - 11.00


Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec