Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Komunia duchowa

komuniaDla niektórych z nas to będzie pierwsza - dla innych kolejna - niedziela bez udziału w Eucharystii. Dzięki mediom jednak nie będzie to dzień bez Mszy św. Współczesne środki przekazu umożliwiają wysłuchanie Słowa Bożego i homilii. Jeśli odpowiednio zadbamy, możemy pięknie przeżyć transmitowaną Mszę św. Ważne, by przygotować się do niej zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Pamiętajmy o uprzątnięciu pokoju, w którym zbierze się cała rodzina na transmisję, wyłączmy telefony. Niech w tym czasie nie zajmują nas żadne inne czynności. Zasiądźmy przed telewizorem czy monitorem wcześniej, abyśmy w skupieniu czy na cichej modlitwie oczekiwali rozpoczęcia Mszy, tak jak to jest zazwyczaj. Jeśli mamy pragnienie stosować wszelkie gesty właściwe wiernym pojawiające się w liturgii, możemy je wykonywać. Róbmy to wszystko, co pomoże nam jak najpełniej przeżyć Eucharystię, mimo iż w niej nie uczestniczymy.

Na pewno warto zadbać o przyjęcie komunii duchowej. Wzbudźmy w sobie pragnienie jej przyjęcia, jeśli tylko jesteśmy w stanie łaski uświęcającej. Grzech ciężki pozbawia nas tej łaski, odłącza od Boga, nie pozwala na zjednoczenie się z Nim.

Warunkiem przyjęcia komunii duchowej jest wiara w realną obecność Jezusa w Eucharystii, wyznanie Mu swej miłości i tęsknoty za Nim oraz chęci zjednoczenia z Nim. To nasza wiara i wola są tu znaczące, a nie uczucia czy uniesienie, które nie zawsze muszą towarzyszyć komunii duchowej. Ona i tak skutkuje otrzymaniem łaski Najświętszego Sakramentu. Podczas przyjęcia komunii duchowej odmawiamy krótką modlitwę, może to być akt strzelisty, można wyrazić wszystko własnymi, prostymi słowami: „Kocham Cię, Panie Jezu! Wierzę, że jesteś obecny w Eucharystii. Pragnę oddać Ci swe serce. Nie pozwól mi odłączyć się od Ciebie!”. Uwielbiajmy Boga przez chwilę, nie zapomnijmy podziękować Mu za otrzymaną łaskę. 

Komunię duchową możemy przyjmować pod powyższymi warunkami nie tylko podczas transmisji Mszy św. Jeśli znajdziemy spokojne miejsce, gdzie możemy się skupić, wzbudźmy w sobie żal za grzechy, pomódlmy się np. Ewangelią z danego dnia, odmówmy „Ojcze nasz…”, „Baranku Boży…” , by następnie zaprosić Jezusa do swojego serca. W dowolnym czasie i miejscu, byle otwartym sercem, możemy przyjmować Jezusa w komunii duchowej wiele razy w ciągu dnia.

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:00  
11:00  - dla dzieci
12:00  - suma
13:30  
15:00  
18:00  - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

 Biuro parafialne:

 

poniedziałek nieczynne

wtorek - piątek
15:00 - 17:00

sobota
10.00 - 12.00


Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.

WAŻNE

tv msza biskup

Jerozolima


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec