Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Drodzy Parafianie!

Ze wzruszeniem dokonując dziś płatności elektronicznej zauważyłem kilkadziesiąt już wpłat na konto naszej Parafii, najczęściej z dopiskiem – „na tacę”. To naprawdę niezwykły gest Waszej dobroci! Bo przecież to ani proboszcz, ani żaden z wikariuszy naszej Parafii nie zainicjował tej akcji tylko Wy. To jeden z wielu przejawów szczególnych więzi, jakie nas łączą. Często kwestia pieniędzy była i jest drażliwą sprawą w Kościele. Przyznaję, że jest to po części także nasza, kapłanów wina. Ale wydaje mi się, że udało nam się zbudować w naszej Parafii pewne nici zrozumienia, sympatii, wzajemnej otwartości i szczerości. Udało nam się zbudować prawdziwą Parafię!

Dziś, kiedy nie możemy spotykać się razem na sprawowaniu Eucharystii, czujemy to jeszcze mocniej. Kiedy jutro- w sobotę- po dwutygodniowej przerwie pójdę do naszego kościoła, aby o 12.00 sprawować za Was Mszę świętą, to chociaż kościół będzie pusty i tak przez łzy będę widział każdą i każdego z Was. Bo to, co najważniejsze, mieści się w sercu. I wierzę głęboko, że kiedyś, już niedługo, znowu będziemy wspólnie uwielbiać Boga! Zawierzam Was Dobremu Bogu w moich codziennych modlitwach.

Szczęść Boże, Dzieci Boże!

Ps.1. Przygotowujemy internetową transmisję na żywo uroczystości Wielkiego Tygodnia z naszego kościoła. Szczegóły podamy wkrótce na stronie internetowej.

Ps.2. Połowę (1000 euro) tego, co otrzymałem jako wynagrodzenie za poprowadzenie rekolekcji dla Polaków w Niemczech przekazuję na tacę dla naszej Parafii. Nie piszę o tym, aby się chwalić. Nie ma czym. Tak postanowiłem już wcześniej, a teraz Wasza postawa bardzo mi w tym pomogła.