Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Boże dzieło

spiritual adoptionZbliża się 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z tą Uroczystością związane jest pewne niezwykłe dzieło – Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Idzie o to, aby poprzez 9-miesięczną codzienną modlitwę – dziesiątek różańca i związaną z tym dziełem ułożoną modlitwą – chronić przed zagładą jedno zagrożone poczęte życie.

Przyznam się, że był taki czas, kiedy nie do końca byłem przekonany co do znaczenia i owocności tego dzieła. A jak można zachęcać innych, kiedy się samemu czegoś nie czyni? Dlatego myślę, że zdarzenie, które mi się przydarzyło nie było tylko zwykłym przypadkiem, ale Bożym zrządzeniem.

Kilka lat temu zaszedłem w ciągu dnia do naszego kościoła. W ławce zobaczyłem płaczącą młodą kobietę. Po chwili wahania zapytałem o powód płaczu. Odpowiedziała, że spodziewa się dziecka. Ponieważ zobaczyła na mojej twarzy zdziwienie dopowiedziała, że jest studentką, panną i jej tato, kiedy się o tym dowie, to „na pewno ją zabije”. Rozpłakała się przy tym jeszcze bardziej. Próbowałem ją pocieszać, że jakoś wszystko się ułoży, ale kobieta nie za bardzo uwierzyła moim słowom.  Kiedy już wychodziła z kościoła, powiedziałem jej, że będę codziennie przez dziewięć miesięcy za nią i za dziecko się modlił. I jeżeli będzie potrzebować innej pomocy, to nasza parafia jej pomoże, mimo iż nie pochodziła z Koszalina. Mówiąc te słowa nie myślałem o akcji Duchowej Adopcji. Tak po prostu, chciałem pomóc. Rzeczywiście modliłem się potem każdego dnia, tak jak obiecałem.

Po ponad roku, pewnej niedzieli, ta kobieta przyszła do naszego kościoła ze swoim dzieckiem. Przyszła podziękować, mówiąc, że wszystko się dobrze ułożyło i chciałaby, abym to ja ochrzcił jej dziecko. I tak się stało!

Od tamtego czasu co roku podejmuję dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Nie mam żadnych wątpliwości, że w ten sposób pomagam ratować jedno poczęte życie ludzkie! Czyż mógłbym coś więcej ofiarować – uratować ludzkie życie? Więc i tym roku od środy 25 marca aż do 25 grudnia – do Bożego Narodzenia - będę się modlił. Chciałbym zachęcić Was – podejmijcie Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – to Boże Dzieło!

ks. Andrzej Hryckowian

 

Od red.: Przypominamy tekst przyrzeczenia duchowej adopcji:

Najświętsza Panno, Bogurodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci.

Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy nienarodzonym, postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia .................................... biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Amen

Moimi zobowiązaniami adopcyjnymi będą:
  •  jedna Tajemnica Różańca Świętego
  •  moje dobrowolne postanowienia
  •  oraz poniższa codzienna modlitwa "Panie Jezu".

TEKST CODZIENNEJ MODLITWY:

Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, "Człowieka Zawierzenia", który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

 

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:00  
11:00  - dla dzieci
12:00  - suma
13:30  
15:00  
18:00  - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

 Biuro parafialne:

 

poniedziałek nieczynne

wtorek - piątek
15:00 - 17:00

sobota
10.00 - 12.00


Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.

WAŻNE

tv msza biskup

Jerozolima


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec