Monika, ach Monika...

untitled 3 kopiaKim jest Monika Kuszyńska nie trzeba tłumaczyć tym, którzy choć trochę interesują się muzyką. Śpiewa od zawsze, a od 2000 roku była wokalistką zespołu Varius Manx.

W  maju 2006 wraz z zespołem miała poważny wypadek samochodowy, w wyniku którego doznała przerwania rdzenia kręgowego. Od tego czasu pozostaje sparaliżowana od pasa w dół i porusza się na wózku inwalidzkim. Jednak po trzech latach od wypadku, mimo trudności, udało jej się wrócić na rynek muzyczny. Koncertuje, nagrywa płyty. Mogliśmy ją oglądać na festiwalu w Opolu, a także w Wiedniu w 2015 r. na 60. Konkursie Piosenki Eurowizji, gdzie reprezentowała Polskę. 

Była uczestniczką bądź bohaterką wielu programów i reportaży telewizyjnych. Angażuje się chętnie w działalność charytatywną, głównie na rzecz osób niepełnosprawnych. Była ambasadorką Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie.

Gdyby ktoś chciał posłuchać jednego z przebojów Moniki Kuszyńskiej, może to uczynić TU.

Wszystkich, którzy chcą posłuchać na żywo- zapraszamy na koncert w sobotę 11 stycznia 2019. na godzinę 19.00. Bilety można kupić po każdej Mszy św. w zakrystii.