Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Jak zostać królem...

3kroleW poniedziałek 6 stycznia 2020 r. o godz. 10:00 Mszą św. w Katedrze rozpocznie się doroczny Orszak Trzech Króli.

Po Mszy ok. godz. 11.30 na Rynku Staromiejskim przed ratuszem koncert da dziecięcy chór "Pomerania Cantat".  Po nim Orszak wyruszy w barwnym, rozśpiewanym korowodzie.

W tym celu należy (w kościele czy w domu) intensywnie ćwiczyć śpiew kolęd, a na imprezę przyjść ubranym w kolor przypisany naszej parafii. Nie musimy od razu popadać w koszta zakupu kolorowej garderoby- wystarczy element ubrania w POMARAŃCZOWYM kolorze.

Gdyby ktoś miał fantazję i możliwości atrakcyjnego przebrania nawiązującego do wydarzenia, jakim był Pokłon Trzech Króli, to będzie to mile widziane. Brak pomarańczowej odzieży nie wyklucza nas z marszu: każdy jest mile widziany i oczekiwany. Szczególnie nie należy troszczyć się o nakrycie głowy- o nie zadbali organizatorzy.

Trasa przemarszu prowadzić będzie do kościoła oo. franciszkanów ulicami: Asnyka, Mickiewicza,  Młyńską,  Podgrodzie,  Niepodległości,  Franciszkańską. Po drodze zatrzymamy się przy cerkwiach: prawosławnej i greckokatolickiej, by przez moment wspólnie świętować obchodzoną w nich tego dnia Wigilię Bożego Narodzenia.

Aby zasmakować klimatu, proponujemy posłuchać pastorałki napisanej specjalnie dla Orszaku.

Biuro parafialne:

wtorek i czwartek

Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.

Jerozolima