Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Jak pomóc zmarłym?

angelNieprawdą jest, że zmarli pozostawieni są samym sobie. Wprawdzie nie mogą już w żaden sposób sobie pomóc, ale liczą na nas. W dniach 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza możemy uzyskać dla dusz w czyśćcu cierpiących całkowite darowanie kar, czyli odpust zupełny.

Warunkiem jest również nawiedzenie z modlitwą kościoła lub kaplicy publicznej, odmówienie "Ojcze nasz" oraz "Wierzę w Boga". Trzeba być w stanie łaski uświęcającej (warunkiem jest brak przywiązania do jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego),należy przyjąć Komunię św. oraz pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.

Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.

Po jednej spowiedzi (czyli w stanie łaski uświęcającej) można uzyskać wiele odpustów zupełnych, czyli takich, które uwalniają od kary doczesnej należnej za grzechy w całości. Natomiast po jednej Komunii świętej i jednej modlitwie w intencjach papieża zyskamy tylko jeden odpust zupełny.

Pomocą dla dusz czyśćcowych jest również odpust cząstkowy, kiedy- jak wynika to z nazwy- darowane są kary tylko w pewnej części. Miara zależy od wysiłku i gorliwości, z jaką ktoś wykonuje dzieło obdarzone odpustem cząstkowym, ale jest on oznaczany bez określania dni lub lat.

Nie tylko listopadowa pobożność nagradzana jest odpustami. TU można przeczytać o innych warunkach, za wypełnienie których uzyskamy odpust dla naszych bliskich.

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00  - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

 Biuro parafialne:

 

poniedziałek nieczynne

wtorek - piątek
15:00 - 17:00

sobota
10.00 - 12.00


Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.

WAŻNE

tv mszabiskup

 blogoslawienstwo pokarmow

 

Jerozolima


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec