Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Pomogliśmy Leczyć z Misją

WhatsApp Image 2019 09 22 at 0834293Nasza parafianka Daria wróciła właśnie z Kenii. Podczas 5 tygodni spędzonych w państwowym szpitalu w Wote, prowincji Makueni, Daria wraz z koleżanką przeszkoliły 30 pracowników medycznych w pediatrycznym triage - metodzie grupowania pacjentów zgodnie z ich stanem zdrowia. Dziewczęta spędziły też wiele czasu na izbie przyjęć, pomagając tamtejszemu personelowi.
Cały zespół Leczymy z Misją raz jeszcze dziękuje za wsparcie i pomoc całej Parafii!

Dodajmy (korzystając ze strony https://leczymyzmisja.pl/), że Leczymy z Misją to niezależne stowarzyszenie, którego celem jest niesienie pomocy rozwojowej w kenijskich szpitalach poprzez wysyłkę sprzętu medycznego oraz prowadzenie szkoleń dla personelu. Leczymy z Misją to wyjątkowy projekt tworzony przez studentów medycyny, stomatologii, położnictwa, optometrii oraz lekarzy.

Największym problemem opieki medycznej w Kenii jest niewystarczająca ilość wykwalifikowanego personelu medycznego połączona z brakiem odpowiedniego sprzętu oraz leków. Opieka specjalistyczna poza stolicą kraju praktycznie nie istnieje, a liczba lekarzy w przeliczeniu na mieszkańca jest 11-krotnie niższa niż w Polsce. Szpitale misyjne z którymi współpracuje stowarzyszenie, położone są z dala od dużych ośrodków miejskich i bardzo często są jedynymi placówkami, w których okoliczni mieszkańcy mogą szukać pomocy. To właśnie od jakości obecnego tam sprzętu, umiejętności lekarzy i hojności Darczyńców zależą losy tysięcy pacjentów.

Cieszymy się, że udało się wspomóc tak szlachetne dzieło!