Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

BeDo zobaczenia w Niebie, Beatko!

W piątek 5 kwietnia 2019 r. odeszła do Pana Boga współredagująca naszą parafialną stronę internetową Beata Piasecka. Mówią, że „umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci”, a Ty Beatko, zapisałaś się w naszej pamięci wyjątkowo.

Przypominać nam Cię będą liczne artykuły o życiu parafii Twego autorstwa, które ukazały się na naszej stronie. Doskonale wiedziałaś, o czym piszesz, bo w każdym w tych wydarzeń uczestniczyłaś, a wiele z nich było Twoją inicjatywą.

Bez Ciebie nie byłoby Skautów Europy w parafii, to wokół Twojej osoby zgromadziły się wilczki i wraz z Tobą uczyły się życia na zbiórkach, zimowiskach czy koloniach. Z młodzieżą spotykałaś się, by przygotować ich do bierzmowania, z dorosłymi- jako zelatorka Żywego Różańca. Służyłaś pomocą Radzie Duszpasterskiej, byłaś członkiem parafialnego zespołu synodalnego, bo los Kościoła był Ci bliski.

Nawet jeśli nie pełniłaś dyżuru lektora, codziennie można było Cię spotkać w naszej świątyni, na Eucharystii lub w kaplicy adoracji, z różańcem. Zawsze z uśmiechem na ustach. W ostatnich ciężkich dniach przygasł on nieco, ale nie zgasła wiara w Twoim sercu. W trudnych chwilach, które przeżywałaś, doszukiwałaś się sensu swego cierpienia, nie wadziłaś Bogiem Ojcem i odeszłaś do Niego z ufnością, której można się od Ciebie uczyć.

Będzie nam brakowało, Beatko, Twej obecności, Twego radosnego uśmiechu. Nie zapomnimy łagodności i dobroci, której doświadczyliśmy od Ciebie. Nie zapomnimy również modlić się za Ciebie i Twoich Bliskich pozostających w żałobie. A Ty, przy każdej okazji, wspominaj naszemu Ojcu, który jest w niebie o tych, których tu zostawiłaś. I nie zapomnij o nas...