Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

womens dayNieliturgiczne, ale święto...

Hucznie obchodzone w epoce komunizmu. Najczęściej goździkiem, tulipanem lub rajstopami. Mężczyznom kojarzy się przeważnie z imprezą zakładową ku czci koleżanek, kobietom- ze „zmęczonym” mężem powracającym z tej imprezy, z równie wymęczonym kwiatkiem. Dzień Kobiet.

Mógłby być taki piękny… Nie musiałby być hołdem dla jednodniowej królewny, a raczej odkryciem roli kobiet jako tych, które (wg Benedykta XVI) „krzewią miłość, uczą miłosierdzia i budują pokój, dając ciepło i ludzkie oblicze światu, który zbyt często ocenia osoby na podstawie bezdusznych kryteriów użyteczności i zysku”.
Kobieca inwestycja w rodzinę, w rozwój społeczeństwa, wkład w wychowanie dzieci jest trudna do wycenienia, ale nie znaczy to, że bez wartości. Przecież to kobieta- matka jest przewodniczką dla pierwszych kroków dziecka, oparciem w okresie dorastania i punktem odniesienia na dalszej drodze życia.
Kobieta- małżonka nierozerwalnie łączy swój los z losem męża, aby poprzez wzajemne obdarowywanie się służyć komunii i życiu.
Kobieta- córka i kobieta- siostra wnosi w dom rodzinny, a następnie w całe życie społeczne, bogactwo swej wrażliwości, intuicji, ofiarności i stałości.
Kobieta pracująca zawodowo, angażuje się we wszystkie dziedziny życia społecznego, gospodarczego, kulturalnego, artystycznego, politycznego, wnosi wkład w kształtowanie kultury zdolnej połączyć rozum i uczucie, w życie zawsze otwarte na zmysł "tajemnicy", w budowanie bardziej ludzkich struktur ekonomicznych i politycznych.
Kobieta konsekrowana na wzór największej z kobiet, Matki Chrystusa — Słowa Wcielonego, otwiera się ulegle i wiernie na miłość Bożą, pomagając Kościołowi i całej ludzkości dawać Bogu "oblubieńczą" odpowiedź, wyrażającą się w przedziwnej komunii, w jakiej Bóg pragnie pozostawać ze swoim stworzeniem.
Dziękujemy ci, kobieto, za to, że jesteś kobietą! Zdolnością postrzegania cechującą twą kobiecość wzbogacasz właściwe zrozumienie świata i dajesz wkład w pełną prawdę o związkach między ludźmi. (...)
Maryjo, Królowo miłości, czuwaj nad kobietami i nad ich posłannictwem w służbie ludzkości i pokojowi oraz w dziele szerzenia Królestwa Bożego!

Na podstawie fragmentu z listu św. Jana Pawła II do kobiet

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00  - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

 

W okresie wakacyjnym:

Wtorek
15:00 - 17:00

Piątek
15:00 - 17:00

Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec