Jezus moją największą przygodą

kornacki1Pan Bóg puka do drzwi naszych serc. Każdego dnia subtelnie stara się o zaproszenie. On wie jak wspaniałym jest Gościem, jak niezwykłą Osobą, ale tego nie wie wielu z nas i swoje serce zamyka przed Bogiem. Kto jednak uchyli Mu drzwi i Go zaprosi, zachwyci się tą znajomością, niezwykłą przyjaźnią i miłością, bogactwem tego co przynosi.

Znany polski aktor filmowy i teatralny, Kuba Kornacki, odtwórca ról w filmach takich jak: "Klan", "Sąsiedzi", "Lokatorzy" i "Kryminalni" uchylił drzwi swojego serca dla Boga i się Nim zachwycił.

W sobotę 10 stycznia o godz 19:00 w naszej parafialnej kaplicy mieliśmy niezwykłą okazję posłuchać jego świadectwa, w którym dzielił się swoją wiarą i przemyśleniami. Mówi, że Jezus jest największą przygodą w jego życiu, kimś z kim nie można się nudzić, kto emanuje bogactwem swojej osobowości. Poznaje Go z kart Ewangelii i przeżywa w swoim sercu. Tęskni za chwilą kiedy stanie z Nim twarzą w twarz. Zachwyca się światem stworzonym przez Boga, pięknem krajobrazu i doskonałością stworzenia, harmonią, która czuwa nad całością. Ubolewa nad pseudonaukowcami i pseudoartystami, którzy przekraczają granice, nie licząc się z Bogiem i Jego przykazaniami.

Kuba Kornacki jest mężem Małgosi oraz tatą Piotrka i Miriam. Ukończył szkołę teatralną w Krakowie. Mówi o sobie, że Bóg pracował nad nim jak nad Jonaszem, aż odszedł z teatru, nie wiedząc co ma dalej ze sobą zrobić. I wtedy zaczęła się największa przygoda jego życia - Bóg! Dziś Kuba głosi rekolekcje i katechezy, prowadzi spotkania, pisze piosenki i książki oraz angażuje się w różne inicjatywy ewangelizacyjne.

kornacki2kornacki3