Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Spotkanie opłatkowe

front"Podobnie jak jedno jest ciało, choć składa się z wielu członków, a wszystkie członki ciała, mimo iż są liczne, stanowią jedno ciało, tak też jest i z Chrystusem. Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu zostali ochrzczeni, [aby stanowić] jedno Ciało (...)." Te i dalsze słowa 1. Listu do Koryntian towarzyszyły nam podczas parafialnego opłatkowego spotkania w niedzielę 13 stycznia 2019.

Nie zostały wybrane przypadkowo. Ks. Proboszcz chciał podkreślić, jak ważni są wszyscy członkowie naszej wspólnoty. Każdy ma określoną rolę, nikt nie jest tu zbędny czy niemile widziany. Brak kogokolwiek jest jak okaleczenie organizmu.

Przypieczętowaniem naszej jedności było symboliczne podzielenie się jednym opłatkiem, z którego każdy uszczknął odrobinę: Duszpasterze, Parafianie, starsi i dzieci. Starczyło dla wszystkich, bo czyż zdarzyło się, by na spotkaniu u Jezusa bądź w Jego imieniu organizowanym czegokolwiek zabrakło?

Nie brakowało też przede wszystkim dobrej atmosfery, wzajemnych życzeń, rozmów ze znajomymi przy kawie i słodkościach. Program artystyczny zapewnili sami zebrani, odśpiewując kolejne zwrotki kolęd.

Godzina, którą poświęciliśmy na spotkanie znaczy naprawdę wiele - to niezwykłe umocnienie naszej wspólnoty. Sprawia, że uzmysławiamy sobie, iż nie jesteśmy sami w Kościele, czujemy się potrzebni sobie nawzajem, ważni, stanowimy oparcie dla innych i wiemy, gdzie, u kogo, szukać podpory w razie potrzeby.

Mimo iż spotkanie odbyło się w Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny czas Bożego Narodzenia, będą kolejne okazje do miłych spotkań w tym klimacie: podczas wizyty duszpasterskiej i na koncercie Eleni. ZAPRASZAMY!