Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nowy Rok z Matką Bożą i Biskupem

MB Wspomozycielka Przesladowanych ChrzesicjanPierwszy dzień Nowego Roku 2019 w naszym kościele rozpoczął się od  peregrynacji ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Została ona uroczyście wniesiona do kościoła podczas Mszy św., której przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk. Ikona pozostanie w świątyni do 11 stycznia. Każdy może przyjść i pomodlić się za chrześcijan prześladowanych za wiarę, a także za ich oprawców.

Ikonę na zamówienie Najwyższej Rady Rycerzy Kolumba w USA wykonał włoski ikonopis Fabrizio Diomedi. Kilkadziesiąt kopii peregrynujących po całym świecie (dwie z nich są w Polsce) pobłogosławił abp Jean-Clément Jeanbart, melchicki arcybiskup Aleppo.

Ks. bp Krzysztof Włodarczyk odnosząc się do peregrynacji, powiedział:

- W XXI wieku chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią na świecie. Co kilka minut ginie wyznawca Chrystusa, tylko dlatego, że w Niego wierzy. Dziękujmy Bogu, że nie musimy przelewać krwi. Istnieje jednak coś takiego jak białe męczeństwo. Kpienie, lekceważenie, wyśmiewanie, pomijanie, dyskredytowanie słowne, osamotnienie - z powodu wiary - to jest właśnie białe męczeństwo, które może być naszym udziałem. Dlatego świadectwo tych braci i sióstr, którzy oddali życie, niech poruszy nasze serca, będąc dla nas pobudzeniem i mobilizacją.

12 stycznia ikona z Koszalina wyruszy do Szczecina.

Na stronie koszalińskiego "Gościa Niedzielnego" można przeczytać relację z naszej uroczystości oraz obejrzeć zdjęcia.

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00   - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 sobota:  godzina  16:00 
   

aaa

Biuro parafialne

Poniedziałek
nieczynne

Wtorek
16:00 - 17:00

Środa
16:00 - 17:00

Czwartek
16:00 - 17:00

Piątek
16:00 - 17:00

Sobota
10:00 - 11:00Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec