Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Najpiękniejsza choinka? Bez bombek!

choinkaZ dziecięcych lat została nam troska o najpowszechniejszy bodaj symbol Bożego Narodzenia - o choinkę. Staramy się, by była wyjątkowo piękna, ozdobiona zgodnie nie tylko z naszym gustem, ale i z modą panującą w bieżącym sezonie. Raz kapie złotem, innym razem mieni się feerią barw. A nam marzy się... choinka bez żadnej bombki.

Na naszym parafialnym drzewku przy ołtarzu zawiesiliśmy wprawdzie 100 bombek przygotowanych specjalnie dla naszej wspólnoty. Jednak chcemy się ich pozbyć za wszelką cenę. A właściwie po 50 zł za sztukę, gdyż zakup tych bombek to jednocześnie pomoc dla Macieja- naszego parafianina z porażeniem mózgowym- wymagającego rehabilitacji. Uzyskane pieniądze zapewnią Maciejowi udział w turnusie rehabilitacyjnym, a jego mamie chwilę wytchnienia od codzienności.

Adwent to czas, kiedy rozmaite inicjatywy filantropijne nabierają przyspieszenia. Szczególnie chętnie włączamy się w te nagłośnione przez media przedsięwzięcia. Korzystamy z programów pomocowych oraz różnych organizacji i stowarzyszeń prowadzących dzieła miłosierdzia. Angażujemy się w sprawy i życie drugiego człowieka, ale często pomagamy nieznajomym i stąd poczucie ogromnego dystansu do losów tego człowieka. Choć przekazujemy pieniądze z serca, to wszystko odbywa się bez kontaktu z konkretnym bliźnim.

Kupując wojciechową bombkę mamy okazję pomóc komuś, kogo znamy i spotykamy w naszym kościele. Nie jest anonimowy, możemy w rozmowie z jego mamą dowiedzieć się, jakie są ich najpilniejsze potrzeby. A potem je zaspokoić... I niosąc do domu bombkę z kościelnej choinki mieć pewność, że wnieśliśmy odrobinę radości w życie naszych współbraci.