Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Tête-à-tête z Nim

adoreKażdego dnia jesteśmy zapraszani na adorację Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy, a w niedzielę 9 grudnia zaproszeni jesteśmy na szczególną adorację- wieczystą.

Ustanowiona została ona dekretem biskupa  i polega na tym, że w cyklu rocznym w każdym kościele parafialnym, filialnym lub wyznaczonej kaplicy zakonnej odbywa się adoracja wystawionego Najświętszego Sakramentu. My wyjątkowo adorujemy całodobowo- od północy z soboty na niedzielę do 24.00.

 

Czym jest adoracja, jak ją przeżywać? Czym uzasadnić to ciche bezczynne trwanie przed kawałkiem Chleba, gdy świat pędzi za chlebem i innymi dobrami? Ci, którzy praktykują tę formę modlitwy wiedzą, że pozostawanie przed Najświętszym Sakramentem nie jest bezowocne, choć- bywa- my tych owoców nie dostrzegamy, tak jak i nie dostrzegamy niekiedy obecności Boga w naszym życiu. Nie rozpoznajemy Go, mijamy nie słysząc wołania...

A adoracja uczy wypatrywania Boga, nasłuchiwania Jego delikatnej mowy. To ciche trwanie przed Bogiem, bez szukania oparcia w lawinie modlitw, bez zagłuszania go litanią skarg i zażaleń. Adorujemy, czyli pozwalamy Bogu, by ogarnął nas Swoją miłością i z miłością Mu odpowiadamy - uśmiechem, gestem, oczekiwaniem, prostymi słowami: dobrze, że jesteś, dobrze mi tu z Tobą.... Obecność i miłość Boga pomogą dostrzec ślady Jego obecności w wydarzeniach życia czy w drugim człowieku.

Zachęcamy do spotkania z Jezusem nocą z 8 na 9 grudnia. Skorzystajmy z okazji, by pobyć z Nim sam na sam i doświadczyć niebiańskiego klimatu- oglądać Oblicze Boże już tu, na ziemi.

Można w zakrystii wpisać się na listę osób deklarujących pełnienie modlitewnego dyżuru tej nocy, by czekający w kaplicy Chrystus ani przez chwilę nie pozostawał sam.

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00  - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

 

W okresie wakacyjnym:

Wtorek
15:00 - 17:00

Piątek
15:00 - 17:00

Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec