Niebiańska promocja

divine doorOferta najlepsza spośród wszystkich propozycji przedświątecznych, wpędzająca w poczucie wstydu kiermasze, wyprzedaże, banki i operatorów telefonii komórkowej. W dodatku dla wszystkich, bez ograniczeń wieku, z gwarancją wieczystą! Kto nie skorzysta...

Pierina Gilli, skromna kobieta, pielęgniarka, prowadząca życie w czystości, przepełnione modlitwą, była świadkiem objawień Maryi w Montichiari. Pierwsze z nich przeżyła 24 listopada 1946 r. podczas pracy w szpitalu. Ujrzała płaczącą Madonnę z zanurzonymi w piersi trzema mieczami.
Pierwszy oznaczał według słów Matki Bożej księży i osoby poświęcone Bogu, zdradzających swoją posługę. Drugi- osoby duchowne żyjące w grzechach śmiertelnych. Trzeci miecz odnosi się do kapłanów i ludzi Bogu poświęconych, którzy tracą powołanie i wiarę i zdradzają Boga niczym Judasz, walcząc z Kościołem. Madonna zwykle ukazywała się ubrana w  biały płaszcz, ozdobiony na sercu trzema różami – białą, czerwoną i złotą.
Biała róża to obraz mądrości Bożej, światła, nieskazitelności, czystości, ładu, mocy stwórczej, harmonii. Czerwona to symbol miłości Boga, sprawiedliwości, miłosierdzia, królewskiej władzy sędziowskiej, zbawienia, Krwi Chrystusa. Złota róża oznacza świętość Boga, Jego Majestat, Wszechmoc i Królewską godność, ale jest i obrazem Królowej Nieba i Ziemi, Oblubienicy Ducha Świętego. Maryja nazwała siebie Różą Duchowną.

Objawienia w Montichiari nie wniosły szczególnie wiele nowego do teologii. Orędzie Matki Bożej było głównie wołaniem o zagrożoną świętość kapłanów i osób konsekrowanych, wezwaniem do modlitwy, do podejmowania dzieł zadośćuczynienia i pokuty szczególnie za tych kapłanów, którzy przeżywają kryzys wiary, a nierzadko odchodzą z drogi.

Fenomenem objawień maryjnych w Montichiari jest Godzina Łaski: 60 minut między godz. 12.00 a 13.00 w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi. Wychodząc naprzeciw prośbie: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Spełniając prośbę Matki Bożej i wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Parafian, tego dnia w samo południe odprawiona zostanie Msza św., na której wypraszać będziemy łaski dla siebie i naszych bliskich.