Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Jubileuszowe inicjatywy

o.Pio jubileuszAWspominając niedawno przeżywane w naszej parafii triduum ze św. Ojcem Pio pragniemy podzielić się informacją o ogólnopolskich wydarzeniach i inicjatywach związanych z  Jubileuszem 100-lecia otrzymania stygmatów oraz 50-lecia śmierci św. Ojca Pio.

Mottem przewodnim Jubileuszu było zawołanie „Do nieba z Ojcem Pio”, a wydarzeniom towarzyszyła peregrynacja relikwii pierwszego stopnia, rękawica prawej ręki przesiąknięta Jego krwią i bandaż osłaniający ranę serca. Zorganizowano  Kongresy Grup Modlitwy Ojca Pio, w Gdańsku, Lublinie i w Częstochowie. Ten ostatni zakończony całonocnym czuwaniem na Jasnej Górze pod hasłem „Czyścimy Czyściec”.

Powołanie, stygmatyzacja oraz świętość  Ojca Pio  wybrzmiały podczas konferencji  nocnego Czuwania z Ojcem Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, którego gościem specjalnym był JE Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.

W Polanicy Zdroju przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej odbyło się dwudniowe spotkanie dziękczynienia z Maryją i Ojcem Pio za spuściznę wiary Czechów, Węgrów i Polaków zakończone ustanowieniem i poświęceniem Pamiątkowego Krzyża Dziękczynienia.

Wspomnieć należy o kilku innych inicjatywach: kampanii społecznej „niestygmatycy.pl” organizowanej przez Dzieło Pomocy Świętego Ojca Pio, publikacji „Listów Ojca Pio” przez wydawnictwo Serafin, uruchomienie „wirtualnego świętego” oraz wydanie przez Pocztę Polską znaczka ze świętym stygmatykiem.

Pięknym zwieńczeniem jubileuszowego świętowania była Narodowa Pielgrzymka do San Giovanni Rotondo.

P1017677BPoprzez  liczne spotkania przy Eucharystycznym Stole, adorację Najświętszego Sakramentu,  modlitwę, popularyzację św. Stygmatyka oraz inne praktyki pobożnościowe  Grupy Modlitwy dziękując Bogu za Ojca Pio oraz za wszelkie łaski otrzymane przez Jego wstawiennictwo, powierzały się opiece swojemu świętemu Patronowi na kolejne lata.

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00  - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

 

W okresie wakacyjnym:

Wtorek
15:00 - 17:00

Piątek
15:00 - 17:00

Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec