Rycerski rocznicowy grill

wyroznienieW sobotę 30 czerwca 2018 r. Rada Rycerzy Kolumba działająca przy parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie, podsumowała rok bratni 2017/18.

Na tę okoliczność zorganizowała grilla, na którym spotkali się rycerze wraz małżonkami i dziećmi. Gościem specjalnym ze Słupska był Delegat Rejonowy i Radca Stanowy w jednym brat Marek Ziętek wraz z małżonką.

Koszalińscy Rycerze Kolumba mają szczególne powody do radości ponieważ obchodzą 3 rocznicę założenia Rady oraz w maju br. na VIII Konwencji Stanowej w Katowicach otrzymali wyróżnienie Rady Stanowej Rycerzy Kolumba za działalność na rzecz społeczności lokalnej, a dokładnie za zorganizowanie koncertu charytatywnego na rzecz Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie.

Patronem Rady jest 14-letni meksykański chłopiec św. Jose Sanchez del Rio, który zginął męczeńską śmiercią w 1928 roku.

Jeżeli ukończyłeś 18 rok życia, jesteś praktykującym katolikiem i pragniesz być jeszcze lepszym człowiekiem, realizować się jako mąż, ojciec, nawiązać na lata więzi przyjaźni, pomagać bliźnim i bronić wartości chrześcijańskich wobec ataków na rodzinę i niewinne życie ludzkie, zapraszamy Cię w szeregi Rycerzy Kolumba.