Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

Dzień Dziecka w zoo

frontEW sobotę 2 czerwca 2018 r. wczesnym rankiem, w ramach obchodów Dnia Dziecka, dzieci z naszej Parafii wraz z ks. Grzegorzem Szymanowskim i swoimi opiekunami wyruszyły na jednodniową, autokarową wycieczkę do berlińskiego zoo.

Berlin mimo zapowiedzi synoptyków o burzach i deszczu przywitał nas piękną, nie upalną, w sam raz do zwiedzania pogodą. Miło było spotkać w Berlinie naszych parafian, Adę i Piotra, którzy na co dzień studiują w Niemczech, a tego dnia swój wolny czas poświęcili nam.

Zoo w Berlinie jest jednym z największych zoo świata. Zostało ono otwarte w roku 1844. Obecnie znajduje się w nim blisko 14 000 zwierząt z 1500 różnych gatunków, a całość mieści się na 35 hektarach. Wszystkie zwierzęta są ulokowane w zagrodach, w których stworzono im warunki odpowiadające naturalnym. Cały ogród to niezła plątanina ścieżek, stawów, mostów i drzew. W zalezieniu właściwej drogi pomagały nam mapy ogrodu, które otrzymaliśmy przy wejściu. Największe i najciekawsze zwierzęta takie jak słonie, panda, hipopotamy, nosorożce, goryle, uchatki karłowate przyciągają tłumy turystów.

Berlińskie zoo to miejsce, które przeniosło nas do zupełnie innego, bujnego świata natury, które zachwyca swym pięknem i różnorodnością. Pobyt w tym ogrodzie choć na kilka godzin pozwolił nam na oderwanie się od codziennego zgiełku. Patrząc na piękno świata zwierząt i roślin jeszcze bardziej mogliśmy doświadczyć piękna Stworzenia przez naszego Boga.

Dziękujemy z całego serca ks. Proboszczowi za sfinansowanie tego wyjazdu ministrantom i scholii, jako podziękowanie za ich posługę w Parafii. Ogromne podziękowania kierujemy również ku opiekunowi tych wspólnot, ks. Grzegorzowi Szymanowskiemu, za organizację wyjazdu, troskę i czas, który zechciał spędzić z nami.

To był piękny dzień! Dziękujemy!

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00  - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

poniedziałek:  nieczynne
wtorek:  15:00 - 17:00
środa:  15:00 - 17:00
czwartek:  15:00 - 17:00
piątek:  15:00 - 17:00
sobota:  10:00 - 12:00

 


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec