Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Męska pielgrzymka

Kalisz 6FW dniach od 28 do 29 kwietnia 2018 r. mężczyźni z naszej parafii uczestniczyli w pielgrzymce do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Pierwszym punktem na trasie pielgrzymowania było Gniezno, pierwsza stolica Polski i metropolia kościelna, która w tym dniu przygotowywała się do 600 rocznicy prymasostwa w Polsce.

Po zwiedzeniu Katedry Gnieźnieńskiej na Wzgórzu Lecha i krótkiej modlitwie, udaliśmy się na pyszne pierogi, na których i po których byliśmy w "Siódmym Niebie".
W godzinach popołudniowych „dobiliśmy” bezpiecznie do Kalisza. Tam naszym oczom ukazała się kolegiata kaliska -  Sanktuarium św. Józefa Kaliskiego. Papież Paweł VI w roku 1978 podniósł ten kościół do godności Bazyliki Mniejszej. Wśród licznych kościołów kaliskich, kolegiata wyróżnia się swym architektonicznym pięknem i historyczną monumentalnością. Jej dzieje sięgają XIII wieku. Bez wątpienia najcenniejszym skarbem kaliskiej bazyliki jest obraz Świętej Rodziny, od niepamiętnych czasów zwany obrazem św. Józefa Kaliskiego. Został ufundowany przez mieszkańca pobliskiej wsi, jako wotum wdzięczności za uzdrowienie.  Po mszy św. w Sanktuarium, oddaliśmy się urokom Kalisza i doznaniom kulinarnym.
Następnego dnia po mszy opuściliśmy Kalisz i udaliśmy się do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Bazylika licheńska została zbudowana w ciągu dziesięciu lat (1994-2004) w szczerym polu. Jest największym kościołem w Polsce. W ołtarzu głównym znajduje się obraz Matki Bożej Licheńskiej.

Był to dla nas - mężczyzn - czas modlitwy, nawiązania braterskich relacji, zacieśniania więzi  i pogłębiania wiedzy duchowej. Stwierdziliśmy jednogłośnie, że jest to pierwsza, ale nie ostatnia taka pielgrzymka.

Opiekę duchową nad pielgrzymką sprawował ks. Grzegorz Szymanowski.

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00  - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

poniedziałek:  nieczynne
wtorek:  15:00 - 17:00
środa:  15:00 - 17:00
czwartek:  15:00 - 17:00
piątek:  15:00 - 17:00
sobota:  10:00 - 12:00

 


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec