Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Ratujemy maluchy!

IMG 20180409 185835BW poniedziałek 9 kwietnia 2018 r. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego rozpoczęliśmy wielkie i szlachetne dzieło: adoptowaliśmy poczęte dzieci, których los jest zagrożony. Trudno dziś dokładnie powiedzieć, ile osób włączyło się w tę akcję (na pewno powyżej 120, ale wciąż donoszone są deklaracje tych, którzy podjęli adopcję nie na Mszy św. a prywatnie: w domu, przed krzyżem; to osoby, którym podeszły wiek, niepełnosprawność, praca lub wyjazd nie pozwoliły przybyć do kościoła). 

Wszyscy zobowiązaliśmy się w intencji poczętych dzieci ofiarować codzienną modlitwę specjalną formułą oraz jedną dziesiątką różańca, a także dodatkowe praktyki, które budują przede wszystkim nas. Są one dobrowolne, wynikają z potrzeby większego zadośćuczynienia, dziękczynienia bądź wyproszenia łask u Bożej Opatrzności. Żeby z podjętych postanowień skutecznie się wywiązać, najlepiej jest skupić się na jednej lub dwóch praktykach.

Może się zdarzyć, że zapomnimy lub zaniedbamy nasze zobowiązania adopcyjne. Długa przerwa, na przykład miesięczna, przerywa duchową adopcję i wymaga podjęcia jej od początku. Należy wtedy odbyć spowiedź, ponowić przyrzeczenia i starać się ich dotrzymać. W wypadku krótkiej przerwy należy duchową adopcję kontynuować, przedłużając praktykę o ilość dni opuszczonych. 

Duchowa adopcja służy kształtowaniu postaw prorodzinnych; to wyraz naszej troski o życie: o szczęśliwe narodzenie, ale i dalsze godne życie dziecka w rodzinie. To również modlitwa o zaniechanie popełnienia aborcji lub niszczących ludzkie zarodki praktyk in vitro. Osobom, które popełniły grzech aborcji, lub w jakiś sposób w nim uczestniczyły, duchowa adopcja pozwala odzyskać spokój ducha lub uleczyć z tzw. syndromu postaborcyjnego.Duchowa adopcja umacnia ludzi w zdrowych zasadach moralnych, buduje w rodzinie i społeczeństwie poczucie więzi, wzajemnej miłości, bezpieczeństwa i solidarności. Wzmacnia oczywiście też więzi z Bogiem, który w odpowiedzi na naszą modlitwę i duchowe ofiary, przemienia serca rodziców, by przyjęli darowane im potomstwo. 

O wymiernych efektach modlitwy w intencji dzieci poczętych możemy przeczytać na stronie https://www.oaza.pl/cdz/index.php/pl/duchowa-adopcja/164-wiadectwa-duchowej-adopcji.html.

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00  - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

poniedziałek:  nieczynne
wtorek:  15:00 - 17:00
środa:  15:00 - 17:00
czwartek:  15:00 - 17:00
piątek:  15:00 - 17:00
sobota:  10:00 - 12:00

 


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec