Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

24 godziny dla Pana

Niechętnie spowiadający się będą musieli znaleźć sobie inną wymówkę niż "nie było kiedy". Od piątku 9 marca 2018 r. do soboty 10 marca w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego trwać będzie inicjatywa "24 godziny dla Pana". Polega ona na adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi.

Czy naprawdę potrzebne są nocne dyżury księży spowiedników? Sceptyk powie, że jak ktoś poszukuje możliwości spowiedzi, to zawsze okazję znajdzie. To prawda. Jednak z drugiej strony dla niektórych dobrą wymówką niespowiadania się jest praca do późnych godzin każdego dnia, także w niedzielę. Dali się ponieść wirowi pracy, pogoni za dobrami oferowanymi przez współczesne czasy, w konsekwencji oddalili się od Kościoła. Ta noc jest właśnie dla nich: dla zapracowanych, dla przebywających na pograniczu wiary i niewiary, dla tych, którzy zastanawiają się nad swoim życiem i jego wymiarem religijnym, i mimo że nie przeżywają na co dzień ważnych momentów duchowych, mają potrzebę powrotu do uduchowienia. Ale też dla wszystkich, którzy za dnia nie mają odwagi wejść do kościoła, potrzebują więcej czasu, żeby się zebrać w sobie, a często moment odwagi nachodzi ich dopiero wieczorem. Również i księża będą mieli więcej czasu, by wytłumaczyć, o co tak naprawdę chodzi w spowiedzi, dlaczego jest dla nas tak ważna, pomogą przygotować rachunek sumienia tym, którym sprawia on kłopot.

W czasie wakacji !