Rekolekcje w CEF

osmioroCEFOd piątku 16 lutego do niedzieli 18 lutego 2018 r. ośmioro naszych parafian przebywało w Centrum Edukacyjno- Formacyjnym w Wilkowie na rekolekcjach dla członków parafialnych zespołów synodalnych.

Ich celem było pogłębienie rozumienia tajemnicy Kościoła. Konferencje prowadził ks. dr Jarosław Kwiecień, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego. Część zajęć prowadzona była metodą warsztatową. Grono 90 osób z całej diecezji podzielone zostało na grupy, w których łatwiej się dyskutuje. A otworzyć się przed innymi bywa trudno, gdyż prowadzący rekolekcje i ich organizator - ks. dr Tomasz Tomaszewski, sekretarz II Synodu Diecezji, postawili przed uczestnikami pytania dość osobiste: co słyszysz na temat Kościoła w swoim sercu? Czy doświadczyłeś, czym jest Kościół? Czy bierzesz za Kościół odpowiedzialność, czy umiesz go bronić?

W spotkaniach takich chodzi nie tyle o poutyskiwanie nad bolączkami i niedostatkami Kościoła czy nad sobą. To okazja do wymiany doświadczeń, inspiracji cudzymi pomysłami duszpasterskimi, wypracowania nowych form pracy w parafii, a także wspólnej modlitwy.

Rekolekcje zakończyły się uroczystą Mszą św. w Wyższym Seminarium Duchownym, podczas której bp Krzysztof Włodarczyk udzielił kilku alumnom posług lektoratu i akolitatu.

osmioro synod