Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Popiół nie zbawia, ale pomaga się zbawić

popiolJak co roku, w czasie Mszy w Środę Popielcową ksiądz będzie posypywał głowy wiernych popiołem, wypowiadając przy tym słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!” lub „Prochem jesteś i w proch się obrócisz!”.

Po co to straszenie śmiercią? Po co przypominać rzecz oczywistą, ale mamy nadzieję, że odległą? By choć na chwilę zatrzymać nasz codzienny bieg za domniemanym szczęściem. Szczęściem tu, na ziemi, które przecież nie będzie wieczne. Rzeczy, o które tak zabiegamy zużyją się, wyjdą mody, staną się niepotrzebne… Skupmy się na tym, co trwałe, wieczne. Popielec to dobry czas, by dokonać rewizji priorytetów.

Gdybyśmy tak mocno wierzyli Bogu i w Boga, jak wierzymy we własną moc, wytrzymałość, samowystarczalność! A przecież niejednokrotnie okazywało się, że sił nie starcza, plany się walą, dobre chęci i postanowienia rozwiewają się przy byle pokusach i przeciwnościach. Cały nasz dorobek, to wszystko, czym mieliśmy zabłysnąć lub świecić, zmieniło się w pył i proch. Jedyna nadzieja, że Ten, który z prochu ulepił Adama, nada kształt i naszemu życiu. Warunkiem: nawrócenie, uświadomienie sobie własnych ograniczeń, praca nad sobą, wpatrzenie w Jezusa, który jako pierwszy powstał z popiołu śmierci.

W Popielec Msze św. w naszym kościele o 7.00. 9.00, 17.00 i 18.00.

W czasie wakacji !