Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

W trosce o chorych

2018 02 11 heart stethoscopeChoroba, a szczególnie ta, która wywołuje cierpienie i nas ogranicza, jest czymś, czego człowiek najbardziej się boi u siebie oraz u tych, których kocha. Każde składane bliskim życzenia zaczynają się od słów: Życzę zdrowia, z zapewnieniem, że zdrowie jest najważniejsze! A przecież choroba jest wpisana w nasze życie i każdy przechoruje je bardziej lub mniej.

W perspektywie wieczności oraz wiary chrześcijanina, w której centrum jest Jezusowy krzyż rozumiemy, że to nie zdrowie jest najważniejsze. Każde cierpienie zjednoczone z ranami naszego Zbawiciela ma odkupieńczą moc! Pan Jezus zbawiając świat wybrał drogę przez krzyż, przez cierpienie, które poniżyło Go, wyniszczyło i ograniczyło w każdym szczególe Jego człowieczeństwa. Wybrał drogę przez krzyż i powiedział: "Kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje"( Mt 16, 24 ). Nie bójmy się naśladować Jezusa i jednoczyć naszych cierpień z Jego cierpieniem, przyjmujmy nasze krzyże tak jak On, w pokorze i w ofierze: za Kościół św., za grzeszników, za nasze rodziny, za dusze czyśćcowe, o pokój na świecie.... Tak wiele jest intencji! Przyjmujmy cierpienia tak jak On, by wymadlać morze łask, a nie jak zły łotr, szamocąc się i przeklinając. Bo można cierpieć jak Jezus i można jak zły łotr.

Wspomożeniem chorego, jego duszy i ciała jest Sakrament Namaszczenia Chorych. Nie jest on ostatnim namaszczeniem dla tych, którzy swój ból pragną przeżywać z Jezusem i przyjmują go wielokrotnie. Ostatnim jest wtedy, gdy kapłana wzywamy do umierającego. Jeśli choroba uniemożliwia spowiedź, Sakrament Chorych własną mocą odpuszcza grzechy. Ma to miejsce, jeżeli chory pragnie dostąpić ich odpuszczenia. Ma też przynieść choremu ulgę w cierpieniu lub uzdrowienie.

Z racji Dnia Chorego Sakrament Namaszczenia Chorych w naszej parafii będzie można przyjąć w niedzielę 11. 02. 2018 r. na Mszy św. o godz. 12.00. Bardzo prosimy pomóc chorym w dotarciu do kościoła. Gdyby ktoś nie był w stanie samodzielnie pomóc takiej osobie, prosimy zawiadomić dyżurującego w parafii kapłana.

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00  - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

poniedziałek:  nieczynne
wtorek:  15:00 - 17:00
środa:  15:00 - 17:00
czwartek:  15:00 - 17:00
piątek:  15:00 - 17:00
sobota:  10:00 - 12:00

 


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec