Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Bombowa akcja "Bombka"

bombkaW piątek 29 grudnia 2017 r. delegacja naszej parafii udała się do Orlika w okolice Brus do państwa Katarzyny i Mirosława. To osoby wskazane nam przez tamtejszą Caritas jako potrzebujące pomocy po sierpniowym huraganie.

W nawałnicy stracili dom i obecnie – aż do wiosny - mieszkają w kontenerze ufundowanym przez Rycerzy Kolumba przy wsparciu tej organizacji ze Stanów Zjednoczonych.

Każdego dnia rodzina ta stawia czoła wyrządzonym zniszczeniom, boryka się z trudnościami spowodowanymi choćby regularnymi wyłączeniami prądu. Skutki nawałnicy i usuwanie szkód będzie trwało długo jeszcze, ale dzięki pomocy ludzi, szczególnie takich jak nasi Parafianie- nieznanych z imienia i nazwiska, niezwiązanych więzami krwi czy choćby bliskością zamieszkania- nie gaśnie nadzieja na to, że kiedyś może być jeszcze normalnie i szczęśliwie. Ludzie, którym wydawać się mogło, że nawet Bóg o nich zapomniał, wraca wiara w ludzi i dobro ludzkiego serca. Bo czyż nie jest dobrym to serce, które być może odmówiło sobie czegoś, by zdjąć z parafialnej choinki bombkę, a pieniądze za nią przekazać potrzebującym? Jak wiele musiało być takich serc, skoro udało się zebrać kwotę niebagatelną- 11910 zł!

Choinka w kościele została doszczętnie ogołocona z ozdób, za to nasze w domu jaśnieją wspaniałym blaskiem. I nie zapewniają tego ani świeczki, ani ledowe światełka, lecz jedna- nieco niepozorna- bombka, która ludziom w okolicy Brus pozwala śmielej i spokojniej patrzeć w przyszłość. Bombka – niby lekka i pusta - a przecież nie próżna, bo wypełniona dobrem, ofiarnością i szlachetnością. Dziękujemy!

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00   - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

Poniedziałek
nieczynne

Wtorek
15:00 - 16:00

Środa
nieczynne

Czwartek
nieczynne

Piątek
15:00 - 16:00

Sobota
10:00 - 11:00Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec