Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Na ratunek!

spiritual adoption Co roku wiele osób z naszej parafii podejmuje duchową adopcję dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone jeszcze w łonie matki. Czyni to dlatego, by walczyć o życie tych, którzy jeszcze sami o siebie nie mogą zawalczyć. Tę formę modlitwy podejmujemy w okolicach Uroczystości Zwiastowania Pannie Maryi i kończymy w Boże Narodzenie. W tym roku Uroczystość Zwiastowania przeniesiona została na poniedziałek 8 kwietnia. Będziemy ją w naszej parafii obchodzili wspólnie z Biskupem Ordynariuszem Zbigniewem Zielińskim.

Dzieło zwyczajowo zwane duchową adopcją nosi pełną poprawną nazwę: "Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą". Nie chodzi w nim oczywiście o adopcję prawną dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, ale adopcję duchową dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki.

Wyrażana jest ona osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia. Modlitwa ta, którą jest dziesiątka różańca, trwa przez 9 miesięcy - okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza.

ROTA PRZYRZECZENIA DUCHOWEJ ADOPCJI

Najświętsza Panno, Bogurodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci.

Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy nienarodzonym, postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia .................................... biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Amen

Moimi zobowiązaniami adopcyjnymi będą:
  •  jedna Tajemnica Różańca Świętego
  •  moje dobrowolne postanowienia
  •  oraz poniższa codzienna modlitwa "Panie Jezu", którą teraz po raz pierwszy odmówię

TEKST CODZIENNEJ MODLITWY "PANIE JEZU"

Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, "Człowieka Zawierzenia", który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

 

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00   - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 sobota:  godzina  16:00 
   

aaa

Biuro parafialne - w wakacje

Poniedziałek
nieczynne

Wtorek
16:00 - 17:00

Środa
nieczynne

Czwartek
16:00 - 17:00

Piątek
nieczynne

Sobota
10:00 - 11:00Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec